Ninja Korytnačky

Ninja korytnačky : Tínedžeri závislí na pizze

   

S sympatickými zelenými puberťákmi ovešanými japonskými zbraňami teoreticky nie je ťažké skamarátiť sa. Hlavne, ak máte pri sebe kus pizzy, ktorú jednoducho zbožňujú. Stretnúť ich ale, to už je problém. Normálny smrteľník netuší, že vôbec existujú. Ich domovom sú kanály, pohybujú sa v tieni a po akcii sa ticho vyparia. Sú totiž tak trochu zmutovaní.

Shredder a Krang

Vďaka záhadnej látke Mutagén neohrýzavajú šalát niekde v akváriu, ale bojujú proti zlu.Na ich ceste čakaj aj ťažší protivníci ako zmutované prasa a hroch, Beebop a Baxter.

Kawabongaaaaa!!!

Korytnačky sú akčné, vtipné a energetické figúrky. V niektorých krajinách sa musel seriál trochu upravovať, aby zapadol do detského programu. Škoda, že slovenskom preklade ušli ich početné drsňácke hlášky. Michelangelove "cowabunga" (alias "kawabonga") si pamätáme aj u nás.

Majster Splinter

Pred pár rokmi bolo strašne populárne prísť na školácky maškarný ples oblečený ako Ninja korytnačka. Štvorka hrdinov sa líšila páskami na očiach a zbraňami.

Zodpovedný vodca (a občas dosť suchár) Leonardo mal modrú, bojoval katanami. Vynálezca s fialovou farbou Donatello sa spoliehal na palicu, červený drsňák s brooklynským prízvukom Rafaell na trojhroté dýky Sai. Najväčší srandista a pohoďák Michelangelo si nasadzoval oranžovú pásku a oháňal sa nunčakmi.

Talianski renesanční umelci, podľa ktorých dostali mená, by sa veľmi čudovali, nech im je zem ľahká.Mená im vybral ich majster shinobi z Japonska Splinter (v češtine Tříska), ktorému leží na srdci osud svojich najdúchov.

 

Power of pizza

Majster Splinter je obrovský zmutovaný potkan - verzie ako k tomu prišiel sa rozchádzajú. Podľa kresleného seriálu bol kedysi človek a takto ho zmenil Mutagén. V jednom z filmov bol zase normálny domestikovaný potkan, miláčik vychýreného majstra bojových umení. Starý sensei naučil po nehode s mutagénom mladé korytnačky svoje umenie ninjutsu, i keď si uvedomuje ich psychickú nevyzretosť. Trpezlivo ich učí svojej ceste rovnováhy a cti bojovníka.

Majú niekoľko nepriateľov. Úhlavným je Shredder - Trhač (v občianskom preukaze má napísané asi Oroku Saki), výnimočný shinobi a starý Splinterov nepriateľ a študent, na ktorého ani spoločné sily korytnačiek nikdy nestačia, hoci jeho posluhovačov Klan Stopa pobjijú bez problémov. Jediný, kto sa mu môže naozaj postaviť je Splinter. Ďaľším dosť uleteným nepriateľom je Krang - hovoriaci mozog, ktorý je pekne nechutný a nepríjemný. V jeho častiach prichádza k slovu trochu za vlasy pritiahnutá Sci-Fi a slávna Dimenzia X.

Novinárka ozbrojená mikrofónom

Jediní ľudia, ktorých pustia tajnostkári medzi seba, sú novinárka April O'Neilová (celá v profesionálnom žltom kapsovom overale, v akom chodia len tí najlepší žurnalisti, má mierne otravnú a vtieravú kamošku Irmu) a Casey Jones - samozvaný ochranca poriadku, ktorý kriminálnikom po nociach preťahuje kosti rozličným športovým náčiním. Hlavne baseballkou a golfovou palicou.

Ninja korytnačky sú pomerne novým počinom. Komiks v limitovanom náklade 3000 kusov vyšiel v roku 1984, o tri roky sa začal nakrúcať kreslený seriál, na ktorý si pamätáme zo Slovenskej televízie. Tretia séria sa robí práve teraz v roku 2012. Filmy boli tri a ani jeden nespravil dieru do sveta. Početné hračky a počítačové hry ale zaplavili svet aj tak.

Pre korytnačky platí jedno pravidlo. Ak ste ich kamoši, vždy sa na nich môžete spoľahnúť, že vám pomôžu. Mimochodom, keby vám niekedy napadlo bojovať proti Ninja korytnačkám, nezabúdajte na jedno - vždy sa môžu schovať do svojho tvrdého panciera. Byť korytnačkou má aj svoje výhody.

Novinárka April

     

Fanúšikovská stránka venovaná kresleným rozprávkam spoločnosti Hanna-Barbera. Kontakt: auxirpg@gmail.com ©2012